Další aktivity

Pokud výlety nejsou pro vás to pravé a hledáte jiný způsob vyžití, máme tu pro vás pár tipů, jak aktivně trávit čas v okolí Nižboru.

Koupání

I přímo v Nižboru a těsném okolí je možné se brouzdat v řece, lepší podmínky jsou ale ve vedlejší vsi Hýskov (cca 5 km), kde je Berounka přehrazena jezem. Nejbližší veřejné koupaliště je v Popovicích u Králova Dvora (cca 15 km). V případě nepřízně počasí určitě stojí za návštěvu nově otevřený berounský aquapark.

Lodě

Jelikož Berounka je vodácky velmi atraktivní řekou a v Nižboru je půjčovna lodí i vybavení, výlet na kanoi je jistě další možností, jak si zpestřit dovolenou. Více v sekci řeka Berounka

Půjčovna lodí Nižbor

Nižbor 331, 267 05 Nižbor
Mobil: +420 732 719 695
E-mail: pujcovna@rekaberounka.cz

Rybaření

Pokud máte rybářský lístek, užijete si s řekou jistě mnoho zábavy i ze břehu. Stačí nahodit...

Houbaření

Křivoklátské lesy jsou jedním z mála míst, kde i přes vyšší koncentraci turistů a neznalost “správných míst” máte šanci slušného úlovku. A chcete-li šance ještě zvýšit, vyrazte pěšky nebo popojeďte kousek dál od řeky, kde již téměř nepotkáte človíčka. Jen dejte pozor, zda se náhodou nenacházíte na území chráněné přírodní rezervace.

Kultura

Přímo na nižborském zámku se pořádají historické akce se zaměřením na Kelty v období jejich svátků, více kulturního vyžití vám ale pravděpodobně nabídne nedaleké město Beroun, případně Karlštejn, Křivoklát či Hamouzův statek ve Zbečně.